Operacja stulejki to obecnie zabieg pozwalający na szybkie wyleczenie mężczyzny ze wstydliwego i kłopotliwego problemu. Wielu panów czeka z wizytą u lekarza do ostatniej chwili, tymczasem obecnie leczenie stulejki jest bardzo proste.
Brak zastosowania odpowiedniego leczenia w przypadku zwężenia ujścia napletka może spowodować liczne problemy zdrowotne – nie tylko jeśli chodzi o kondycję fizyczną organizmu, ale również psychiczną. Stulejka, szczególnie w przypadku, gdy zdarzy się stan zapalny, jest dolegliwością kłopotliwą, a niejednokrotnie także uniemożliwiającą wykonywanie podstawowych czynności fizjologicznych. Z tego powodu mężczyzna, który zauważy u siebie problemy z oddawaniem moczu spowodowane zwężeniem napletka, powinien udać się do lekarza rodzinnego.
Operacja stulejki nie jest zabiegiem bolesnym, jednak może być niekomfortowa. Dlatego wielu mężczyzn decyduje się na znieczulenie ogólne, choć tego typu operację można wykonać również w ramach znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta lekarze nie wybierają sami formy znieczulenia, chyba że z jakichś powodów podanie pełnej narkozy nie jest możliwe. W standardowych przypadkach jednak nic takiego nie ma miejsca. Z wielu powodów jednak warto zdecydować się na zabieg wcześniej niż później, zwłaszcza w przypadku, gdy operacja ma być przeprowadzany w ramach normalnego ubezpieczenia zdrowotnego.
W przypadku, gdy stulejka nie jest powodem żadnych stanów zapalnych możliwe jest przeprowadzenie zabiegu w przeciągu dwóch tygodni. Konieczne jest wykonanie podstawowych badań krwi, dzięki którym można określić między innymi, czy podanie znieczulenia nie zaszkodzi pacjentowi. Jeśli okaże się, że w organizmie są inne stany zapalne, trzeba je wyleczyć przed operacją. Tak samo wygląda to w przypadku, gdy to stulejka jest powodem stanów zapalnych. W takich sytuacjach konieczne jest przyjmowanie antybiotyku i zrobienie przerwy około dwóch tygodni od zakończenia leczenia.
Zobacz również: Poradnia Urologiczna w Lifemedica Gdańsk
Sam zabieg polega na wykonaniu nacięcia napletka w taki sposób, by ujście zostało poszerzone. Nie musi się to jednak wiązać z obrzezaniem – czyli odcięciem napletka na takiej długości, by żołądź był cały czas widoczny. Trzeba jednak pamiętać, że w specjalnych sytuacjach, gdy stulejka jest duża lekarz może zdecydować o konieczności wykonania bardziej radykalnego nacięcia. W standardowych przypadkach nie jest to jednak konieczne.
Czytaj też: Portal na temat chorób układu moczowego
Sam zabieg zazwyczaj nie wiąże się z żadnymi powikłaniami, o ile lekarz był precyzyjnym specjalistą. Jednak należy pamiętać, że niedostateczna higiena w czasie gojenia się rany pooperacyjnej może doprowadzić nawet do stanu zapalnego. Dlatego konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich co do rodzaju środka do przemywania penisa jak i częstotliwości takiego działania. Niezbędne jest opłukanie penisa po skorzystaniu z toalety – zazwyczaj stosuje się do tego celu przegotowaną wodę lub lekki napar z rumianku, który działa antybakteryjnie. Po upływie około czterech tygodni po operacji można zazwyczaj wrócić do pełnej aktywności seksualnej.
Najgorsze w operacji stulejki u dojrzałych mężczyzn jest to, że po przeprowadzeniu zabiegu trzeba na miesiąc wstrzymać się od aktywności seksualnej. I nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie to, że nie można też robić nic w pojedynkę…. Bo każdy wzwód wiąże się z bólem, a dotykanie okolic operacji z jeszcze większym. Do tego opóźnia to rehabilitację, więc naprawdę trudno się doczekać 🙂
Nie ma co czekać z leczeniem stulejki. Im później się na to zdecydujemy, tym bardziej i gorzej będzie trzeba przeprowadzić rehabilitację i dłużej ona potrwa. Mój miał i zwlekał zwlekał aż w końcu jak poszedł to potem mu się przez tygodnie to babrało i nie chciało wyleczyć.