cellulit liniowy

Jak szybko pozbyć się cellulitu?

Cellulit to złożony problem i jeśli chcemy go zwalczyć, musimy działać dwufazowo. Od wewnątrz – stosując określone suplementy, jak również patrząc na to, co jemy, oraz od zewnątrz – stawiając w tym względzie na ćwiczenia fizyczne oraz różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, z wykorzystaniem sprawdzonych preparatów antycellulitowych. Co zatem możemy zrobić, by pozbyć się uporczywego cellulitu? Sprawdźmy, co może nam w tym pomóc.

Zmiana nawyków żywieniowych i stosowanie suplementów

W zasadzie od tego zawsze należy zacząć. Bo cóż z tego, że będziemy ćwiczyć oraz próbować zwalczyć skórkę pomarańczową od zewnątrz, jeśli nie zrezygnujemy ze spożywania np. dużych ilości cukru, białego pieczywa, czy fast foodów? Te produkty zdecydowanie należy wyeliminować i zamienić je na te zdrowsze. Zaleca się zjadanie większej ilości warzyw, owoców, włączenie do naszego jadłospisu chudych mięs i ryb, a także kaszy oraz ciemnego ryżu. No i kolejna kwestia – picie co najmniej 1,5 litra wody niegazowanej dziennie. Jeśli natomiast skórka pomarańczowa ma u nas postać bardzo zaawansowaną, warto wprowadzić tabletki antycellulitowe, które dają wysoką skuteczność zwłaszcza w przypadku cellulitu wodnego.

Zabiegi na cellulit z użyciem sprawdzonych preparatów

Właściwa pielęgnacja skóry objętej cellulitem ma naprawdę ogromne znaczenie przy jego zwalczaniu. Mamy do wyboru wiele zabiegów pielęgnacyjnych dostępnych w gabinetach kosmetycznych, ale także tych do wykonania w zaciszu własnego domu, nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu, a dodatkowo zyskując fajny relaks dla ciała i ducha. Ponadto, wiele zabiegów pozwala na oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn.

Przede wszystkim należy wśród nich wymienić masaż – zarówno ten wykonywany z pomocą bańki chińskiej, jak i samymi dłońmi, delikatnie przyszczypując skórę objętą problemem cellulitu. Przy tego typu zabiegach należy najpierw na skórę nałożyć sprawdzony krem antycellulitowy – taki jak np. dobry krem na cellulit Vialise – zawierający całą gamę dobroczynnych składników (w tym kofeina, algi, wyciąg z kasztanowca), będący produktem naturalnym. Naprawdę dobre rezultaty, widoczne już po pierwszym zabiegu, daje zastosowanie peelingu kawowego, który sami bez problemu zrobimy w domu, mieszając zmieloną kawę z olejkiem lub jakimkolwiek preparatem pielęgnacyjnym. Dużą skutecznością cieszy się również tak zwany „body wrapping”, czyli owijanie ciała (zwłaszcza ud, pośladków i brzucha) folią, po uprzedniej aplikacji na skórę kremu antycellulitowego. Na owinięte folią ciało warto nałożyć jeszcze legginsy. Już po pierwszej, około półgodzinnej sesji z folią zauważymy zmiany w wyglądzie naszej skóry, które mają szansę utrzymać się dłużej, przy systematycznie przeprowadzanych zabiegach.

Źródło rzetelnych informacji – Balsam na cellulit – Co warto stosować i czego unikać?

Aktywność fizyczna

Włączenie ćwiczeń fizycznych do naszego rozkładu dnia pozwoli na znacznie szybsze pożegnanie cellulitu. I tutaj też wszystko zależy od tego, jak zaawansowany jest nasz problem. Niektórym z nas wystarczy pójście na basen, czy jazda na rowerze, zaś inni będą potrzebowali czegoś silniejszego – jak np. ćwiczenia na siłowni lub bieganie. Ważne jest, żeby po prostu cellulit „rozruszać„. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna podziała rewelacyjnie nie tylko na cellulit, ale również na ogólne polepszenie kondycji naszego organizmu.

Powyżej przedstawione sposoby na cellulit mogą pomóc w zlikwidowaniu go lub znacznym wyeliminowaniu problemu. Im wcześniej zaczniemy, tym szybciej będziemy cieszyć się jędrną i sprężystą skórą. Ważne jest to, aby zdrowe nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna oraz właściwa pielęgnacja ciała weszły nam w krew i stały się dla nas codziennością, a wówczas skórka pomarańczowa ma szansę zniknąć na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 9 = 19