Jak stosować ostropest plamisty?

Ostropest plamisty to jedno z ziół, które ma bardzo dobry wpływ na wątrobę. W jaki sposób można go stosować i czy każda postać ostropestu nadaje się do kuracji?

Jak oczyścić jelita ze złogów domowym sposobem? Ostropest można zażywać w formie zmielonych nasion. Taką formę najłatwiej jest dostać zarówno w aptekach, jak i w sklepach zielarskich. Wiele osób uważa, że taka postać ostropestu nie jest najlepsza do kuracji. Choć zawiera ona sylimarynę, substancję, która chroni komórki wątroby przed złym wpływem toksycznych substancji, to jednak nie zawiera kwasów omega. Kwasy omega szybko ulatniają się po zmieleniu nasion ostropestu, mają za to dobroczynny wpływ na stan całego organizmu. Dlatego też często zaleca się zakup całych nasion ostropestu i spożywanie ich w takiej formie od razu. Zmielone nasiona ostropestu można dodawać do różnych potraw. Warto jednak pamiętać, że nie powinno się przekraczać dozwolonej ilości ostropestu. Dla osoby dorosłej dopuszczalna ilość to około trzy łyżeczki.

Zamiast zmielonych nasion ostropestu można zastosować gotowy suplement w formie tabletek lub kapsułek. W takim przypadku najlepiej jest zażywać je w taki sposób, jak zaleca producent. W przypadku tabletek zamiast zmielonego ostropestu plamistego może znajdować się sam wyciąg. Działanie takiego produktu może więc być nieco bardziej efektywne. Decydując się na taki preparat warto więc zastanowić się, czy jest on konieczny.

Ostropest plamisty można zakupić również w formie oleju. Powinien być to produkt uzyskany poprzez tłoczenie na zimno, ponieważ tylko wtedy zawiera wszystkie składniki, między innymi kwasy omega. Chociaż olej z ostropestu można stosować wewnętrznie, to jednak częściej ten produkt stosuje się na skórę. Działa on bowiem łagodząco, a dodatkowo wspomaga gojenie się ran, w tym poparzeń. Przeczytaj: http://www.ziolonawatrobe.pl/najlepsze-ziola-na-watrobe-i-trzustke/

Ostropest plamisty jest jednym ze składników mieszanki Hepa Vitale. Ten produkt może być bardzo pomocny w procesie regeneracji wątroby. Oprócz ostropestu plamistego Hepa Vitale zawiera również babkę płesznik oraz czarnuszkę siewną. Dzięki temu ma dobry wpływ nie tylko na wątrobę.

Jedno przemyślenie nt. „Jak stosować ostropest plamisty?”

  1. Lubię ostropest pod każdą postacią. Jest bardzo pomocny przy problemach z wątrobą. Moja babcia zawsze piła napary z ostropestu i moja mama, więc długo mnie namawiać nie musiały do działania tej rośliny. Piję sobie zioła HepaVitale bo to bardzo wartościowa mieszanka i bardzo korzystnie wpływa na wątrobę, nigdy nie musiałam brać żadnych leków dzięki temu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 20 = 28