Czy alkohol może oczyścić nerki?

Alkohol, tak jak wszystko inne, szkodzi w nadmiarze. Okazuje się jednak, że może mieć też liczne właściwości, pozytywnie działające na nasze zdrowie. Trzeba tylko używać go z głową, a wszystko będzie dobrze.

Napoje na bazie piwa działają bardzo pozytywnie na oczyszczanie nerek. Nie chodzi o to, że im więcej piwa teraz wypijecie, tym większe osiągniecie efekty na drodze oczyszczania organizmu. Można robić sobie raz na jakiś czas specyficzną kurację piwną polegającą na tym, że jednego wieczoru wypijamy solidny kufel grzanego piwa z dodatkiem imbiru. Oczywiście nie chodzi o to, by robić to codziennie.

Grzane piwo wypijane raz w tygodniu z pewnością poprawi stan i kondycję naszych nerek. Piwo nie jest jedynym napojem alkoholowym pobudzającym i regenerującym wszystkie narządy wewnętrzne. Znana jest także zbawienna moc wina, zwłaszcza czerwonego. Właściwie każdy gatunek wina na coś działa i sprzyja szybszej regeneracji poszczególnych części ciała oraz narządów wewnętrznych. Wino sprzyja poprawie pracy nerek, a także podnosi poziom czerwonych krwinek w organizmie.

Jak oczyścić organizm

Jeśli w najbliższym czasie chcesz rozpocząć profesjonalne oczyszczanie ciała z substancji toksycznych, najlepiej będzie jeśli skonsultujesz się z lekarzem dietetykiem, który pomoże Ci opracować dobrą i sprawdzoną dietę. Dieta oczyszczająca organizm powinna być kontrolowana przez specjalistę. Dzięki temu wiadomo, że nie będzie się działa żadna krzywda dla naszego organizmu.

W pierwszej kolejności trzeba określić czas przeprowadzania kuracji oczyszczającej. Zazwyczaj radzi się, aby głodówki oczyszczające trwały nie więcej, niż 20 dni. Organizm od jedzenia odzwyczajać trzeba stopniowo poprzez przyswajanie niegazowanej wody. Wiele osób zachwala także trzytygodniową kurację sokiem z buraków oraz gotowaną marchewką. Sok z buraków dostarcza wielu witamin i żelaza. Stanowi jeden z najlepszych, naturalnych suplementów diet oczyszczających. Marchewka bogata jest w karoten oraz błonnik, czyli składniki wpływające dodatnio na utrzymanie naszych wszystkich funkcji życiowych.

Zioła na choroby nerek

Kiedy dopadną nas choroby układu moczowego, oznaczać to będzie, że czas najwyższy zainwestować w zioła i preparaty ziołowe. Lecznicza moc ziół wciąż w naszym kraju jest niedoceniana. A przecież napary ze skrzypu polnego, dzikiego bzu, liści winogron, aronii skutecznie przeciwdziałają wszelkim schorzeniom układu moczowego.

Poleca się szerokie stosowanie syropu z rośliny z rodziny kaktusowatych, zwanej popularnie agawą. Receptę na ten syrop znały już nasze mamy i babcie. Nie jest ona zbyt skomplikowana. Wystarczy mieć naturalnie wyhodowaną w doniczce agawę, której liście charakteryzują się nie tylko kolcami na całej długości, ale także silną mięsistością i wysokim wskaźnikiem chlorofilu. Po umyciu i przekrojeniu, liście puszczają charakterystyczny sok. Miksuje się to wszystko i łączy ze spirytusem, ziołami, miodem i wodą. Syrop ten powinien przez kilka tygodni przebywać w ciemnym pomieszczeniu pod zamknięciem, aby doszło do procesu połączenia wszystkich składników. Jest naprawdę skuteczny.

Czytaj też: Jak oczyścić nerki w magazynie Healthyweek.pl

 

2 przemyślenia nt. „Czy alkohol może oczyścić nerki?”

  1. Nie, no zdjęcie bomba 😀 Ale fakt jest taki, że jak się nie stosuje oczyszczania nerek to z biegiem czasu cały organizm zaczyna funkcjonować znacznie gorzej. Zwłaszcza, że to w dosłownym sensie system naczyń połączonych. Nerki współoddziałują z wątrobą oraz jelitami. Efekt jest taki, że zatwardzenie to jedna z przyjemniejszych rzeczy jakie mogą się nam przytrafić.

  2. Oczyszczanie nerek sprawdza się zwłaszcza u osób, które rzadko oddają mocz. Bo to jest główna przyczyna zanieczyszczeń. Jak nie maci takiej potrzeby to warto wręcz stymulować się do picia większej ilości płynów – np. poprzez to, że postawi się na stole butelkę wody i na koniec dnia powinna ona być wypita. To jeden z najlepszych sposobów na usunięcie toksyn i złogów – przepłukanie nerek, które szybciej będą pozbywać się płynów i wydajniej pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1