Co powinien zrobić mężczyzna, gdy widzi, że jego włosy nadmiernie wypadają?

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn bywają nieco inne niż u kobiet i z tego powodu wymagają innego, odpowiedniego podejścia. Na pewno problemu wypadających włosów nie powinno się bagatelizować. Jeśli wcześnie rozpocznie się odpowiednią kurację, może być ona bardzo skuteczna. Pozwoli zahamować wypadanie włosów, które może prowadzić nawet do łysienia – często spotykanego problemu dotykającego zwłaszcza mężczyzn po 50. roku życia. Zadbane, gęste i zdrowe włosy to nasza wizytówka. Są tak samo ważne w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Przeczytaj, skąd bierze się nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn i jak poradzić sobie z tym problemem.

Skąd bierze się nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn?

Oczywiście, przyczyny nadmiernego wypadania włosów u każdego człowieka mogą być bardzo różne. Często włosy wypadają, gdy jesteśmy osłabieni, chorzy, gdy przeżywamy silny stres. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów może być również niewłaściwa dieta i niedobory niezbędnych  witamin i składników mineralnych. Inną przyczyną wypadania włosów może być niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy, która prowadzi do jej przesuszenia – na przykład zbyt częste korzystanie z suszarki lub farbowanie włosów. Te problemy bardzo często  występują zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.  Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że najczęstsza przyczyna nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn jest zupełnie inna.

 Łysienie androgenowe – najczęstsza przyczyna nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn

Łysienie androgenowe to bardzo częsta przyczyna wypadania włosów u mężczyzn. To powszechny problem. Szacuje się, że dotyka nawet 60% wszystkich mężczyzn powyżej pięćdziesiątego roku życia. Mimo iż najczęściej dotyka mężczyzn starszych, nie jest to wyłącznie ich problem. Może dotykać nawet bardzo młodych mężczyzn, po dwudziestce, w rzadkich przypadkach nawet nastolatków.

Na czym polega łysienie androgenowe? Łysienie androgenowe związane jest z pracą hormonów w naszym organizmie. Chodzi konkretniej o przemianę testosteronu – męskiego hormonu płciowego w jego pochodną – DHT. DHT oddziaływuje na mieszki włosowe i w wyraźny sposób osłabia je. Kiedy DHT jest zbyt dużo, dochodzi do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych,  i w konsekwencji nadmiernego wypadania włosów, które prowadzi do stopniowego łysienia.

Na czym polega skuteczne leczenie wypadania włosów?

Skuteczne leczenie wypadania włosów musi być uzależnione od przyczyny, która je powoduje. Czasami jest ona oczywista, często jednak może się złożyć na to kilka czynników lub diagnoza może nie być łatwa. W takim przypadku lepiej nie działać samemu, lecz wybrać się do trychologa. Pod tym tajemniczym określeniem kryje się specjalista od chorób skóry włosów i głowy. On najlepiej będzie wiedział, co powinniśmy zrobić.

Leczenie wypadania włosów: drtrycholog.pl

Najłatwiej leczy się nadmierne wypadanie włosów, które spowodowane jest niewłaściwym stylem życia. W takim przypadku może wystarczyć uporanie się ze stresującą sytuacją, zmiana diety tak, by uzupełnić niedobory lub zmiana pielęgnacji włosów i skóry głowy, zadbanie o jej odpowiednie nawilżenie i wybór delikatnych kosmetyków pielęgnujących.

Sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana, gdy nadmierne wypadanie włosów ma swoje źródło w przemianach hormonalnych. W takim przypadku zalecana jest kuracja preparatami hormonalnymi. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju preparatów w żadnym wypadku nie należy przyjmować na własną rękę. Może być to bardzo niebezpieczne. Należy skonsultować się z trychologiem lub dermatologiem, który będzie wiedział, jaki środek jest dla nas bezpieczny.

Opublikowano Kategorie Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

35 + = 43