Leczenie hemoroidów – zioła

Hemoroidy, czyli guzki krwawnicze są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu – ich obecność wpływa na to, by stolce i gazy nie wydostawały się bez kontroli z organizmu. Jeśli pojawia się parcie, z hemoroidów odpompowywana jest krew i pozwalają na bezproblemowe wypróżnienie się. Czasem jednak zdarza się tak, że hemoroidy są rozciągnięte – wtedy nie opróżniają się z krwi prawidłowo. Nieusunięta krew przez gromadzące się bakterie prowadzi do stanów zapalnych, obejmujących guzki i tkanki odbytu. Mówimy wtedy o żylakach odbytu, czyli chorobie hemoroidalnej.

Potocznie hemoroidy, czyli żylaki odbytu, ma co drugi Polak. Bardzo wiele osób zmaga się z tą wstydliwą dolegliwością

Należy włączyć do diety odpowiednią ilość błonnika na dzień. Błonnik naturalnie znajduje się w zbożach, owocach, warzywach i ich przetworach. Zdrowe jest spożywanie pełnoziarnistego chleba, różnego rodzaju weków warzywnych i owocowych, a także klejonych z mąki z pełnego przemiału makaronów. Również niewystarczająca ilość wody przyjmowana dziennie szkodzi i prowadzi do rozrostu hemoroidów. (więcej na temat błonnika – kliknij)

Żylakom odbytu sprzyja bycie w ciąży, a w szczególności – idące z nią w parze zmiany w gospodarce hormonalnej kobiety. Rosnące dziecko upośledza czynność jelit i uciska naczynia żylne. Czasem po porodzie guzki krwawnicze wracają do pierwotnego kształtu i nie sprawiają bólu.

Zmianami hemoroidalnymi zagrożone są osoby cierpiące na gwałtowne wypróżnianie się wywołane lekami przeczyszczającymi, a także osoby otyłe, osoby uprawiające seks analny i osoby z zaburzeniami krążenia.

Hemoroidami są zagrożone osoby, które nie dbają odpowiednio o swoje odżywianie. Niewystarczająca ilość błonnika ma bardzo duży wpływ na powstawanie żylaków guzków krwawniczych.

Ponad połowa Polaków może zadać sobie pytanie – z jakiego powodu powstają żylaki odbytu? Zmiany hemoroidalne tworzą się niezależnie od naszego wieku.

Czytaj także stronę na temat hemoroidów i naturalnego ich leczenia – http://ziolanahemoroidy.pl

ziola procto vitale packNajbardziej zagrożone są osoby prowadzące siedzący tryb życia. Także jeśli z zawodu jesteś kierowcą czy kolarzem, pracujesz głównie przy komputerze, jeździsz dużo konno, lubisz seks analny, a w dodatku w Twojej rodzinie były przypadku hemoroidów, niewykluczone, że czekają Cię zmiany hemoroidalne.

Nie jest przyjemnie pozbyć się żylaków guzków. Krępująca wizyta u lekarza specjalisty dla większości polaków jest sporą niedogodnością. Także skomplikowany i problematyczny zabieg to nie jest coś, na co ma czas i ochotę połowa z nas. Leczenie hemoroidów nie jest łatwe.

Dlatego warto dowiedzieć się więcej o alternatywnym sposobie leczenia schorzenia hemoroidalnego zapalenia odbytu. Wybawieniem od bólu i skrępowania mogą być zioła na hemoroidy Procto Vitale. Działanie ziół zostało potwierdzone przez uznanych konsultantów zaszokowanych tym, jak bardzo te zioła są efektywne. Jeśli nie chcesz z różnych względów iść do lekarza i rozpaczliwie szukasz alternatywy dla operacji – sprawdź zioła Procto Vitale.

Uważa się, że żylaki odbytu są przypadłością genetyczną – jeśli w rodzinie zdarzały się jakiekolwiek sytuacje, że były kłopoty z guzkami krwawniczymi, to jest niewykluczone, że także i Ty będziesz je mieć. Należy pamiętać przy tym, że kłopot ten dotyka blisko połowy polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 6