Domowe sposoby na hemoroidy

Hemoroidy to rozszerzone naczynia krwionośne okolic odbytu. Dolegliwości jakie występują w przypadku tego schorzenia, to przede wszystkim ból i pieczenie, pojawiające się nie tylko w przypadku oddawania stolca, ale również w czasie wykonywania innych czynności, takich jak siedzenie. Z tego powodu osoby cierpiące na to schorzenie poszukują zazwyczaj szybkich sposobów złagodzenia objawów i wyleczenia samej choroby.

Zioła na hemoroidy

Bezcennymi preparatami na wszelkiego rodzaju dolegliwości w początkowej fazie są zioła. Stosowane zewnętrznie lub wewnętrznie działają profilaktycznie i leczniczo w przypadku wielu stanów zapalnych. W niektórych sytuacjach wystarczy zażywać pojedyncze zioła. Przykładem jest na przykład len, który stosowany zewnętrznie działa łagodząco na dolegliwości występujące przy hemoroidach. Stosowany wewnętrznie usprawnia pracę jelit, co zapobiega zaparciom. Te zaś to jedna z głównych przyczyn powstawania hemoroidów.

Więcej: http://healthyweek.pl/artykuly/leczenie-hemoroidow-ziola-hemoroidy/

Wiele osób obecnie próbuje różnych kuracji ziołowych, ponieważ w przeciwieństwie do leków nie powodują zwykle skutków ubocznych. Standardowe środki lecznicze mogą działać niekorzystnie na wątrobę, tymczasem preparaty ziołowe nie tylko nie wykazują takiego działania, ale często również wspomagają oczyszczanie organizmu. Choć domowe sposoby na hemoroidy nie zawsze działają w przypadku zaawansowanego stadium choroby, to warto stosować je wspomagająco.

Najlepsze mieszanki ziół na hemoroidy

Zioła na hemoroidy można przyjmować również w postaci gotowych mieszanek. Taki przygotowany środek ziołowy ma wiele zalet, między innymi łatwość dawkowania – nie ma już konieczności ważenia poszczególnych składników. Obecnie na rynku pojawił się preparat Procto Vitale. Zawiera on zioła, które wspomagają pracę organizmu, działają rozkurczowo i przeciwbakteryjnie. Skutecznie pomaga zwłaszcza w początkowej fazie występowania hemoroidów, gdy osoba cierpiąca na to schorzenie odczuwa niewielkie dolegliwości. Z tego powodu środek ten zebrał wiele pozytywnych recenzji w internecie i poza nim. Preparat można przyjmować nawet tylko w przypadku podejrzenia hemoroidów – jego skład jest całkowicie naturalny, a działanie lecznicze obejmuje nie tylko powiększone naczynia krwionośne okolic odbytu.

Leczenie hemoroidów domowymi sposobami

Leczenie hemoroidów domowymi sposobami może obejmować również inne środki. W celu zmniejszenia bólu i swędzenia można używać letnich naparów ziołowych, zarówno w formie okładów jak i nasiadówek. Zimne okłady z lodu można stosować przez krótki czas w celu zmniejszenia opuchlizny, potem jednak lepiej jest nie oziębiać hemoroidów, ponieważ to może pogłębić stan chorobowy. Doraźnie można używać również ziołowych czopków, także tych na bazie miodu i propolisu pamiętając jednocześnie o wykonaniu próby uczuleniowej.

Standardowe sposoby leczenia hemoroidów, szczególnie w zaawansowanym stadium, często wymagają zabiegów chirurgicznych. Dlatego też wyżej opisane sposoby ziołowe najlepiej jest zastosować na samym początku, gdy tylko pojawią się zaparcia oraz kłopotliwe objawy. Do lekarza warto także udać się w celu potwierdzenia diagnozy, ponieważ dolegliwości występujące przy hemoroidach zdarzają się również w przypadku innych schorzeń.

Artykuł dzięki redakcji serwisu http://ziolanahemoroidy.pl

2 przemyślenia nt. „Domowe sposoby na hemoroidy”

  1. Główną przyczyną hemoroidów są zaparcia. Jak nie dopuścisz do zaparć, to nie pojawią się też hemoroidy. Bez nich nie da się „wyhodować” hemoroidów. Dlatego trzeba się pilnować z odżywianiem żeby hemoroidy się nie trafiły i nie zaczęły się kłopoty z wypróżnianiem.

  2. Domowe sposoby na hemoroidy są najskuteczniejsze, bo dzięki nim możemy wyregulować pracę całego organizmu. Nie chodzi przecież o to, żeby wyleczyć jedną chorobę, ale żeby być całkowicie zdrowym. Bo co nam z tego, że skończą się kłopoty z hemoroidami, jak zaczną się ze zdrowiem w innym miejscu? Trzeba kompleksowo podchodzić do zdrowia, bo w końcu ciało to najważniejsze co mamy w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

31 − 29 =