Depilacja laserowa nóg.

Depilacja laserowa – jakie są jej zadania i dlaczego warto?

Depilacja laserowa to krótki zabieg, dzięki któremu zniszczone zostają macierzyste komórki włosa. W efekcie można cieszyć się długotrwałą gładkością ciała. Kto może skorzystać z tej usługi i czy depilacja laserowa boli?


DEPILACJA LASEROWA – OPINIE, PRZYGOTOWANIE, PRZECIWWSKAZANIA

Opinie o depilacji laserowej koncentrują się na zaletach zabiegu – jego skuteczności, wygodzie i efektach. Już po zastosowaniu pierwszej dawki lasera przez specjalistę, pacjenci cieszą się utrzymaniem usunięcia owłosienia. Rezultaty są satysfakcjonujące od razu, choć zalecana jest seria powtórzeń. Depilacja laserowa pozwala uzyskać najlepsze efekty  po 4-6 zabiegach w odstępach 6-10 tygodni.

Depilacja laserowa obejmuje wcześniejsze przygotowanie polegające na:

  • goleniu ciała wyłącznie maszynką (ok. miesiąc wcześniej).
  • odłożeniu leków fotoalergicznych (ok. tydzień wcześniej).
  • odłożeniu ziół np. herbaty z dziurawca (ok. tydzień wcześniej).
  • unikania opalania – tak, aby w dzień zabiegu skóra miała naturalny koloryt.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Nie każdy pacjent może sobie pozwolić na zabieg jakim jest depilacja laserowa. Skuteczna depilacja laserowa.Przeciwwskazania skierowane są do osób chorych i kobiet w ciąży. Zaczerwienienia, blizny, wysypki, łuszczyca, trądzik, bielactwo, grzybica to tylko z niektórych niepożądanych schorzeń skórnych.Wszelkie choroby ogólnoustrojowe, stany zapalne i infekcje również nie kwalifikują się do laserowego usuwania owłosienia.

„Jeśli jednak jesteśmy przebadani i zdrowi, możemy skorzystać z depilacji rąk, pach, nóg, klatki piersiowej, pośladków, brody, karku i innych miejsc. Postęp technologiczny umożliwia dziś takie działanie.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? JAKI LASER WYBRAĆ?

Rozmyślania na temat tego czy depilacja laserowa boli są częste i naturalne – każdy pacjent chce uniknąć bólu. Każdy ma też inny próg odczuwania, dlatego nie da się jednoznacznie wskazać na ogólne reakcje.

Depilacja laserowa bikini wzbudza dyskomfort, ponieważ jest to delikatny obszar. Niektóre z działań mogą jednak okazać się zupełnie nieodczuwalne – zwłaszcza u mężczyzn, u których skóra jest grubsza i bardziej odporna na działanie.

Depilacja laserowa pach trwa ok. 5 minut, więc jest to na tyle krótki czas, by nie przejmować się ewentualnymi, nieprzyjemnymi doznaniami. W trosce o jak najlepszą wygodę i szybkość przeprowadzanego zabiegu zalecane jest skorzystanie z lasera Vectus – najpopularniejszego modelu.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – DLACZEGO JEST POPULARNY?

Laser do depilacji Vectus nie schodzi z pozycji lidera, ponieważ łączy w sobie Depilacja laserowa Vectus.trzy wyjątkowe technologie decydujące o wysokiej jakości. Są to:

  • Czytnik Skintel – mierzy poziom melaniny, by procesor dopasował dalej odpowiednie parametry.
  • Advanced Contant Cooling – chłodzi ciało, kontrolując temperaturę. Oznacza to, że organizm nie zostanie przegrzany.
  • Photon Recycling – skóra odbija światło, które może ponownie trafić do skóry – tym samym usunięta zostaje większa ilość włosów.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – LASEROWA DEPILACJA POZBĘDZIE SIĘ PROBLEMU

Laserowa depilacja to najlepsza metoda na wrastające włoski. Komplikują codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza, jeśli zależy nam na ubraniu np. szortów, sukienki lub swobodnym plażowaniu. Pojawiają się jako czarne kółeczka, ponieważ nie dały rady przebić się przez skórę w trakcie procesu rośnięcia.

To dlatego, że podstawowe metody golenia tj. maszynki i depilatory elektryczne, podrażniają skórę. Suchość i pojawiająca się szorstkość, blokuje swobodę nowo rosnącym włosom. Podobnym problemem jest zapalenie mieszków włosowych. To bakteryjna infekcja, której objawy obserwujemy pod postacią wysypek, ropnych grudek, skupiska krost, a także bólu, pieczenia lub swędzenia skóry.

Czas poświęcony na pielęgnacje i odzyskanie jednolitego wyglądu, powoduje regenerację. Nie oznacza to jednak, że dolegliwości nie wrócą, jeśli nadal będziemy usuwać owłosienie starymi metodami. Depilacja laserowa ma w tym momencie znaczenie zdrowotne i jest jedyną możliwością zapobiegania.

DEPILACJA LASEROWA – JAK ZACHOWAĆ SIĘ PO ZABIEGU?

Jeśli chcemy, aby depilacja laserowa była bezpieczna i jak najbardziej efektowna, nie wystarczy uwzględnić przeciwwskazań przed zabiegiem, ale też wdrożyć konkretne postępowania po jego zakończeniu.

Przez kilka dni konieczne jest unikanie promieni słonecznych i sytuacji, które mogłyby wywołać nadmierną potliwość – np. pobyt na siłowni lub w saunie. Nie wolno też chodzić do solarium i na basen, gdzie ciało znalazłoby się w chlorowanej wodzie. W ramach nawilżenia skóry stosujemy naturalne kremy i balsamy – np. z ekstraktów roślinnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2